Asociacija keičia pavadinimą, toliau augina narių skaičių

Lietuvos vartojimo kredito ir lizingo asociacija (LVLKA) keičia vardą ir nuo šiol vadinsis Finansinių paslaugų įmonių asociacija FINCO. Ji vienija Lietuvos nebankinio finansų sektoriaus įmones. Prie asociacijos taip pat prisijungė naujas narys – viena didžiausių Lietuvos vartojimo kreditų bendrovių „BnP Finance“.

Siekia suvienyti nebankinį finansų sektorių

Anot FINCO vadovo Šarūno Frolenko, pavadinimo keitimas atspindi siekį tapti pagrindine nebankinį finansų sektorių konsoliduojančia asociacija.

„Finansų sektorius tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje sparčiai keičiasi. Į rinką atkeliauja vis daugiau inovacijų – nuo sutelktinio finansavimo iki mobiliųjų mokėjimų. Asociacijos vienijamų narių veikla taip pat kinta ir apima ne tik kredito bei lizingo, bet ir kitas finansines paslaugas. Todėl plečiame asociacijos profilį ir jungtis prie jos kviečiame finansinių technologijų ir kitas nebankinio finansų sektoriaus įmones. FINCO keliame tikslus prisidėti prie vieningų rinkos standartų formavimo, atsakingos veiklos skatinimo, užtikrinti sektoriuje dirbančių įmonių tarpusavio dialogą bei ryšius su valdžios institucijomis“, – sako Š. Frolenko.

Naujajame asociacijos pavadinime „FIN“ – nuorodą į pagrindinę organizacijos narių veiklos sritį (finansines paslaugas), o antrasis dėmuo „CO“ reiškia partnerystę, bendradarbiavimą. Pasikeitusį pavadinimą atspindi ir naujas logotipas.

„BnP Finance“ tapo 7-ąja nare

Prie atsinaujinusios asociacijos prisijungė septintasis narys – vartojimo kreditų bendrovė „BnP Finance“, valdanti prekės ženklus „Bobutės paskola“, „POP kreditas“ ir verslo finansavimo projektą „Fino.lt“.

„Būdami viena didžiausių vartojimo kredito bendrovių Lietuvos rinkoje, norime svariai prisidėti prie tolimesnio asociacijos ir vartojimo kreditų rinkos vystymosi. Aukšti asociacijos etikos standartai atitinka mūsų požiūrį į verslą. Tikimės, kad narystė asociacijoje gerins komunikaciją tarp rinkos dalyvių bei padės konstruktyviai bendrauti su reguliuojančiomis valstybės institucijomis.” – sako „BnP Finance“ vadovas Viktoras Daukšas.

Tai jau antroji šiemet prie FINCO prisijungusi įmonė – vasario mėnesį nare tapo vartojimo paskolų bendrovė „Ferratum Finance“. Be jų FINCO šiuo metu taip pat vienija bendroves „General Financing“, „IPF Digital“ (prekės ženklai „Credit24”, „Sving“), „Moment Credit“, „Mokilizingas“ ir kredito biurą „Creditinfo“, kuriame vertinamas klientų kreditingumas. Š. Frolenko pažymi, kad Asociacija ir toliau lieka atvira visoms atsakingai veikiančioms nebankinio finansų sektoriaus įmonėms.

Pagal 2016 m. išduotus kreditus FINCO nariai užima apie 59 proc. nebankinės vartojimo kredito rinkos. Asociacija yra Europos finansų asociacijas vienijančios organizacijos „Eurofinas“ narė. Šiam susivienijimui priklausančios organizacijos 2015 m. suteikė paskolų už daugiau nei 400 mlrd. eurų.